Zlato z Majtrovstiev Európy nesú domov juniorskí rafteri

[Tlačová správa] BANJA LUKA, BRATISLAVA. Na vrcholnom Európskom podujatí v raftingu získalo Slovensko v slalome zlatú medailu. Zaslúžili sa o to juniori z tímu SLOVAKRAFTERS v zložení Oliver Turek, Denis Antalík, Matúš Vosátko, Ronald Černý, Julius Koyš a Matej Krempaský. Vo svojej kategórii do 19 rokov porazili s náskokom až 32 sekúnd tímy Russia 1 a Russia 2.

Juniori nastupovali na slalom ako favoriti, minulý rok získali na ME v Čunove striebro. Tréner Rastislav Zbořil neskrýval radosť, ale i sklamanie: „Slalom nám vyšiel na jednotku, aj s jedným dotykom bránky sme udržali voči súperom vysoký náskok. Smolu sme mali v šprinte, kde nám tretie miestu ušlo len o 0,9 sekundy a rovnako nám tesne ušlo tretie miesto vo vyraďovacom preteku Head To Head.“

Zlatá medaila juniorov je jedinou cennou trofejou slovenskej výpravy, na šampionáte tentoraz chýbali majsterky sveta z tímu Mistrál Slovakia. V mužskej kategórii sa tím Cabanos umiestnil najlepšie na 6. mieste v slalome.

Program slovenských posádok túto sezónu pokračuje podujatiami Slovenského a Európskeho pohára. Sezóna vyvrcholí v novembri majstrovstvami sveta v Indonézii.

Oficiálne výsledky ME sú na stránke http://www.internationalrafting.com/ v sekcii „Race Results“.

ME 2015, Banja Luka

ME 2015Prečítané 394 x.