EC Turecko so zlatom a bronzom

Slovakrafters - Slalom, EC Turkey, 2015

V známej dovolenkovej krajine v Turecku boli Slovakrafters tento víkend nachytať ďalší bronz a zlato! Nechytali ho však na slnkom zaliatych plážach ale v divokých vodách rieky Firtina.

Slovakrafters – Slalom, EC Turkey, 2015

Posádka R4 v zložení Oliver Turek, Denis Antalík, Ronald Černý a Branislav Linkay vybojovala v pretekoch Európskeho pohára (EC) ďalšie cenné kovy a body do celkového hodnotenia EC. Zlato získali v slalome, bronz za celkové umiestnenie v pretekoch.

Ako jediná posádka zajazdili v slalome čistú jazdu čo ich vystrelilo na stupienok víťazov s náskokom vyše 9 sekúnd. Naopak iba 9 stotín ich delilo od tretieho miesta v šprinte. A tak okrem zlatej a bronzovej si domov vezú zemiakové medajle zo šprintu, Head To Head a maratónu.

Vyhlásenie výsledkov, EC Turecko

Preteky sa konali 11. až 14. júna 2015 na rieke Firtina, pri meste Rize. Oblasť je známa pestovaním a výrobou čaju, ktorý samozrejme nechýbal ani v darčekových balíčkoch pre víťazov, a ako poznamenal tréner Rosťo „čaju máme do zásoby na 2 roky“.

Pretek mal hneď niekoľko zaujímavostí – ako Európsky pohárový pretek sa konal v geografickej Ázii, cieľ maratónu bol netradične až ústí rieky v Čiernom mori a na pretekoch sa zúčastnili aj posádky z Iránu a Gruzínska, pričom rafterky z Iránu prekvapili svojím celkovým tretím miestom.