Nábor do tímu SLOVAKRAFTERS – poď s nami do sveta!

Hľadáme nové talenty!

Športový rafting na Slovensku má úspešnú tradíciu. hoci sa v médiách píše o nás menej, rozhodne slovenskí rafteri a rafterky patria medzi top „importértov“ medajlí z majstrovstiev sveta a medzinárodných pretekov. Otvárame prípravku na juniorský tím, nábor sa uskutočňuje každý mesiac. Ak máš rád dobrodružstvo, vodu, prírodu a cestovanie tak si naša krvná skupina. Poď s nami do toho!

Koho berieme?

Aktuálne hľadáme najmä parťákov vo veku od 15 do 22 rokov, chalanov aj baby. Predpoklady má každý, kto je aspoň priemerne športovo nadaný. Začiatky sú dokonca oveľa ľahšie ako pri niektorých iných športoch, pretože finančné nároky na základnú výbavu sú ozaj dosť jednoduché. Navyše šikovní rafteri si neraz privyrobia v sezóne aj ako inštruktori, záchranári alebo asistenti komerčného raftingu.

Kedy a kde sa koná nábor?

Trénujeme v lodenici UK (Centrum univerzitného športu), Botanická 7 a v Čunove na kanáli. Ak sa chceš dozvedieť podrobnosti a odpovede na všetky tvoje otázky, prípadne otázky rodičov, kontaktuj trénera. Termíny náborov si potvrďte prosím u trénera priamo.

Čo robíme na tréningoch, čo vo voľnom čase a kam zvykneme cestovať?

Trénujeme v telocvični a v prírode Karloveského ramena. Na vodu chodíme na zátoku, tu sa učíme všakojaké vecicičky na kľudnej vode a v cvičných vlnkách. Okrem športu spoznáš aj parádne prostredie lužných lesov pri ostrove Sihoť. Prostredie je perfektné aj na voľnočasové aktivity, chodiť medzi vodákov je zábavné a chytľavé.

Po zvládnutí základov začneme chodievať aj na tréningy do Čunova, kde je umelý kanál na ktorom sa dá parádne vyjašiť a výborne si zašportovať. Od tréningov na kanáli je potom už len krok k účastiam na rôznych pretekoch, menších aj väčších, na Slovensku, v neďalekých susedných krajinách ale aj v parádnych destináciách.

Čo sme dosiahli v minulosti?

Máme zlaté, strieborné a bronzové medajle z majstrovstiev sveta a majstrovstiev Európy, kopu medajlí z rôznych pretekov po Európe a na Slovensku. Boli sme v Brazílii, Indonézii, Arabských emirátoch, Turecku, Slovinsku, Taliansku, Rakúsku, Česku, Bosne a všelikde inde. Pokutraj sa po našej stránke a dozvieš sa viacej.

Pozor – tento šport je prudko návykový 🙂Prečítané 343 x.