Hlásime sa z Al Ain. Majstrovstvá sveta sa tohto roku konajú – zjednodušene povedané – uprostred púšte. 

CELKOVE 5. MIESTO

Maratón bol o tesnotku! Od 5. miesta v maratńe nás delilo iba 0.71 sekundy.
Je to vôbec po prvý krát po 3 rokoch, kedy sme nedoniesli zo šampionátu medajlu. Zvykli sme si dupať na bedne, do Emirátov sme však šli s reálnymi očakávaniami, že nastupujeme do vyššej kategórie ako najmladší. Celkové 5. miesto tomu zodpovedá.
Ďakujeme všetkým za podporu!

Bilancia

Prikladáme záverečnú bilanciu SK repre a celkové výsledky v PDF.
Počet medajlí pre SK = 2, striebro muži masters, bronz U19M

My v celkovom hodnotení bez medajly, ale rozhodne sme sa udržali v lepšej polovici po celý čas MS.

Celkové výsledky MS sumárne za všetky týmy v PDF: wrc-2016-overall

A porovnanie SK tímov.

celkove-vysledky-sk


3. november

Dnes sa jazdil slalom. Na pomerne náročnej trati, ktorá v prvom kole zosekala hrebienky všetkým tímom (všetci okrem japoncov nachytali kopu 50 sekundových penalizácií) sme aj my schytali až 250 trestných sekúnd.

Do druhého kola nastúpili tímy s prehodnotenou taktikou, niektorí dokonca zámerne obetovali zákernú bránku číslo 9 ktorej 50 sekundová penalizácia bola trikom na ušetrenie síl a času vo zvyšku trate. V druhom sa skoro všetky tímy poučili a zajadzili oveľa čistejšie jazdy.

Bravúrnu jazdu zajazdili slovenskí Masters z tímu Fortuna, ako povedali Mistrálky, bola to ich životná jazda, parádna a takmer čistá za ktorú si právom zavesili striebro na krky. Im sa konečne splnil ich dávny sen. Vysnívanú medajlu si vybojovali zaslúžene aj naši bývalí parťáci ktorí dnes jazdia v U19-ke pod svojim novým tímom, po sérii neúspechov na ME a slovenských pretekoch sa aj u nich konečne prelomili ľady a buchli si na hrude bronzové placky.

My máme po dnešku 7. miesto zo slalomu a imaginárnu „citrónovú medajlu“. Zajtra máme deň na zrovnanie si všetkého v hlavách, pôjdeme fandiť SK posádkam, v Open kategórii jazdia rovnaký slalom. Potom nás už len čaká záverečný maratón, s trochou šťastia možno vypádlujeme a vybeháme (áno, bude sa aj behať lebo trať je krátka a bude treba behať kolečká) dáke bodíky do celkového hodnotenia.


2. november

PRIEBEŽNÉ VÝSLEDKY PO 2. KOLE

Opticky sme na tom zo SK tímov najlepšie ale hrá sa o medajle. Slalom je naša silná stránka, hádam nám to vyjde, držte palce!

priebezne-vysledky_2

VÝSLEDKY ŠPRINT

Dnes ráno sme pretekali v šprinte. V našej novej kategórii do 23 rokov sme obsadili 7. miesto (z 11 posádok).
V našej kategórii boli výsledky nasledovné: BRA, GBR, CZE, RUS, IND, TUR, SVK, SLO, JAP, USA, NED.
SK 19 obsadila 6. miesto (z 8), Mistrálky 5. (zo 17 tímov), muži skončili 13. (z 20) a v masters ženy 5. (zo 7) a masters muži 5. (z 11)
Dnes je na programe ešte vyraďovací pretek Head to Head.

LIVE STREAM NA YOUTUBE

Organizátor oznámil priamy prenos na Youtube, v skutočnosti však prenos vypadáva a je nepozerateľný. Voči tomuto sa zdvihla pomerne veľká vlna kritiky, dúfame, že sa sitácia zlepší a budete nás môcť sledovať naživo na tomto linku: https://m.youtube.com/watch?v=vuG6MXyLiFc


1. november

Tréningový deň.

Tréning v Al Ain. Zajtra už naostro.


31. októbra

Sme v dejisku MS, trénujeme a zoznamujeme sa s traťou. Pozrite si pekné video natočené z dronu.

Al Ain Racecourse, Emirates from Samuel almeida on Vimeo.Prečítané 170 x.