Majstrovstvá Slovenska v Downriver + Crazy Raft 2019

Vyhlásenie výsledkov kategórie R4 - Crazy raft 2019 + Majstrovstvá Slovenska v Donriver

29. septembra 2019 sa na Váhu pod Strečnom konali tradičné preteky Crazy Raft 2019, ktoré už 15 rokov organizuje Vodácky oddiel TJ Sokol Žilina. Tento rok po prvý raz boli preteky zaradené do reprezentačného kalendára Slovakrafters aj ako Majstrovstvá Slovenska v Downriver (maratón).

Pretek absolvovalo 61 posádok, čo je v slovenskom ponímaní veľmi veľmi slušná účasť s vyše tromi stovkami súťažiacich. Pretek je tradične najmä spoločenským podujatím a je otvorený všetkým výkonnostným kategóriám. Pre repre level sme otvorili kategóriu R4, ktorá so štvorčlennými posádkami harmonizuje s aktuálnymi preferenciami svetovej federácie WRF.

ŠTART 2019

3,2,1 štartttttttt

Uverejnil používateľ CRAZY RAFT Nedeľa 29. septembra 2019
Atmoška tesne pred štartom

Pre elitnú kategóriu bolo výzvou a tak trochu aj povinnosťou nasadiť ostré tempo. Tejto úlohy sa na prekvapenie mnohých zhostila ženská top posádka Mistrál. Celkove do cieľa dorazili ako prvé a druhému tímu v poradí naložili viac ako 2 minúty.

Sily si merali aj mládežnícke tímy a ich výkony sú dobrou predzvesťou novej raftingovej generácie. Na celkovom 8. mieste dopádlovali dievčatá (Loko Kidz), ktoré začali spolu jazdiť vážnejšie až túto sezónu a pekné 13. miesto v celkovom hodnotení získal mládežnícky mix z košického klubu Kamikse.

Vo voľnejšom štýle sa predstavili aj posádky v rekreačnej kategórii. Po zahrievacích kolečkách sa na štart dostavili v dobrej nálade a dokázali, že do cieľa sa dá dôjsť aj bez zbytočného zhonu 😉

Za všetkých patrí veľké poďakovanie organizátorom Crazy Raft 2019, ktorí okrem iného bravúrne zvládli vybaviť aj uzávierku hlavného ťahu pod Strečnom (viď spravodajstvo TV Markíza) a postarať sa o kvalitnú zábavu pre všetkých účastníkov.

Výsledky

Výsledky sú k dispozícii na stiahnutie:
Celkové výsledky
Výsledky podľa jednotlivých kategóriíPrečítané 137 x.