Magori z Majstrovstiev odchádzajú s jednou striebornou, v maratóne skončili bez medaile

Magori - MS Argentina 2018

Naše U23-kové nádeje zostávajú ovešané jenou striebornou medajlov, na dnešnej dlhej maratónskej trati s časom 50 minút a 15,59 sekundy na medajlové priečky nedosiahli a so stratou 1:31,43 došli do cieľa na piatom mieste.

Trať pretekov bola náročná a na pomery Majstrovstiev sveta aj dosť dlhá, veď len pre porovnanie slovenskí Masters muži si na rovnakej trati zamakali o takmer 1 a pol minúty dlhšie ako Magori. Najlepší čas na trati dosiahli Brazílci v kategórii open, na zdolanie rieky potrebovali čas 47:43,87, Magori by medzi mužmi boli na úrovni šiesteho miesta.

Vieme že si chalani priali lepší výsledok, keď však zhodnotíme vyrovnanosť celej ich kategórie, nemôžeme im mať za zle, že to nevyšlo. Je pred nimi obrovská výzva novej sezóny a rozhodnutie vstúpiť do kategrie open, v ktorej sa budú karty miešať oveľa viac.

Prajeme všetkým tímom parádnu afterparty!