Magori sú vícemajstri sveta v Head 2 Head

Striebro z H2H - MS Argentina

ALUMINE RIVER, Neuquen, Argentina: Slovenský rafting dnes so striebrom! O výborný výsledok sa zaslúžili reprezentanti do 23 rokov, vo vyraďovacích krosových pretekoch prešli cez dravých Japoncov, vyradili domácu Argentínu a vo finále sa stretli s Českom. 

Štvorica Matúš Gewissler, Juraj Skákala, Alexander Sedláček a Oliver Turek sú tohtoročný vícemajstri Európy. Chalani sa po včerajšom super tesnom šprinte aj napriek 6. miestu rýchlo zorientovali v silnej skupine a našli na svojich súperov kľúč. Ich radosť je znásobená aj tým, že práve dnešný paralelný šprint, nazývaný Head To head, nepovažovali za ich silnú stránku.

Bronzová medaila pre Slovenky v kategórii masters

Farby Slovenska háji v Argentíne aj tím Mistral Ladies v kategórii Masters, tie včera získali v šprinte tretie miesto. Dnes v prvom rozstrele neprešli cez Nórky, avšak v boji o tretie miesto zdolali Holanďanky a pripisujú si na konto druhú bronzovú medajlu z majstrovstiev. Slovenskí muži (masters) žiaľ ani dnes nedosiahli na medajlové pozície.

Na programe majstrovstiev sú ešte dve disciplíny, slalom sa bude jazdiť v piatok a maratón o deň neskôr. Z disciplín získavajú tímy jednotlivé medaile, ich umiestnenie sa započítava do celkového bodového hodnotenia šampionátu. Práve slalom a maratón sú bodovo najhodnotnejšie disciplíny do celkového poradia tímov.

Ako sa prepracovali Magori cez H2H

Pozrite si aj ďalšie články

Vypočujte si aj rozhovor, ktorý nahrali tesne pred odletom na šampionát: 


Sponzori:

Espirit Software Solutions, s.r.o.
S P I R I T – informačné systémy, a.s.Prečítané 277 x.