Prvý deň pretekov – dve otázky na Matúša Gewisslera

Po prvom pretekovom dni slovenská dvadsaťtrojka spoznala rozloženie síl vo svojej kategórii na majstrovstvách sveta. Posledné miesto v úvodnej disciplíne šprint ich neteší, ale aj napriek prehre vidia veci optimisticky. Spýtali sme sa Magorov dve otázky, na ktoré nám odpovedá Matúš Gewissler.

Vidno že vaša kategória bola ozaj hustá, všetky tímy došli v rozpätí straty do 1,71 sekundy. Znamená to, že ste stretli naozaj silnú konkurenciu, alebo vnímate niekde chyby ktoré vás stáli čas?

Konkurencia je dosť vyrovnaná. Preteká sa na prírodnej rieke, čo nie je naša silná stránka, my sme skôr kanálový jazdci. Aj to, že sme stihli iba jeden tréning a nestihli sme si najazdiť stopu tak ako by sme chceli, nás stálo pár stotín, čo nás mohli deliť od medailových priečok. Ale určite nás to vyhecovalo a nabudilo aby sme v zajtrajšom H2H ujazdili najvyššie priečky.

Aká je rieka a ako organizátori pripravili pretek?

Rieka je veľmi pekná, zaujímavá, ale veľmi technicky náročná, čo sa hlavne ukáže na Maratóne. Preteky sú zorganizované na miestne pomery výborne, organizátori sa snažia byť ústretoví voči pretekárom a všetko šlape ako má.

 


Sponzori:

Espirit Software Solutions, s.r.o.
S P I R I T – informačné systémy, a.s.Prečítané 154 x.