WRF a TimeTrial oznámili partnerstvo

Partnerstvo TimeTrial a WRF – nový spôsob nadnárodnej podpory pre organizátorov hlavných súťaží v raftingu.

Partnerstvo s TimeTrial, najväčším výrobcom nafukovacích produktov pre športové a outdoorové aktivity v Rusku, podpísala WRF v marci 2019: Ruský výrobca bude poskytovať oficiálne rafty pre hlavné súťaže WRF. Miestny organizačný výbor tak bude znášať len náklady na logistiku.

Počas Majstrovstiev Sveta 2018 v Ivrei (Taliansko), športovci z celého sveta, vrátane slovenských reprezentantov, pádlovali na raftoch TimeTrial. Hneď po pretekoch WRF začala jednať o dlhodobej spolupráci: na konci marca 2019 bola vo Villeneuve podpísaná dohoda medzi ruským podnikateľom Ilyom Gubarevom a prezidentom WRF Danilom Barmazom.

Výroba TimeTrial bola založená 7. júla 2000 kapitánom Neva Tour Rafting tímu Sergejom Petrovom a od vzniku je jej prioritným smerovaním výroba nafukovacích raftov pre rafting a súťaže. Skúsení špecialisti a zástupcovia priemyslu sa podieľajú na výrobe týchto zariadení, ktoré sú testované profesionálnymi atlétmi, trénermi, športovými federáciami, záchranármi ministerstva pre núdzové situácie a armádou. Vďaka modernej technológii, ktorú ponúka produkčná plocha s 2000 m² a 90 profesionálnych zamestnancov, sú rafty vyrábané v továrni TimeTrial vyvážané do 22 krajín po celom svete a získali si dôveru mnohých tímov a federácií.

„Sme hlboko poctení spolupracovať s WRF, pretože sme súčasťou hnutia, ktoré mení svet Raftingu, čím sa zvyšuje a pomáha každému jednotlivému národu“, povedal po podpise zmluvy o spolupráci pán Ilya Gubarev.

Oproti doteraz známym zvyklostiam na medzinárodnej scéne, kedy organizátor bol zodpovedný za zabezpečenie nákupu raftov, je tento krok ústretový ako voči rozpočtom na organizovanie hlavných pretekov, tak aj voči ekológii. Vďaka tejto nadnárodnej aktivite WRF usporiadateľom odpadáva veľká časť nákladov a organizovanie pretekov sa tak stáva udržateľnejším.Prečítané 74 x.