Štvrtý deň pretekov – 2 otázky na Juraja Skákalu

Aj v dnešnom maratóne sa potvrdilo, že vaša skupina bola mimoriadne silná a vyrovnaná a dosiahnutými časmi by ste všetci konkurovali prvej šestke v Open muži. Aké momenty boli dnes z vášho pohľadu najzaujímavejšie?

Ano, naša kategória je naozaj nabitá a vyrovnaná. Napriek 5. priečke sme s časom celkom spokojní, nakoľko sme dlhé trate nikdy netrénovali keďže sme slalomári a šprintéri a nase tréningy sú zamerané na krátke trate. Napriek tomu, že sme vyštartovali z poslednej pozície, podarilo sa nám asi po 30 minútach predbehnúť japoncov. Videli sme, že zaváhali na jednom z ťažších úsekov čo sme využili, zvolili rýchlejšiu stopu, prešprintovali ich a snažili sa udržať tempo až do cieľa a ustrážiť si to.

Po príchode do Argentíny ste vhupli rovno do pretekového kolotoča, teraz vám do odletu zostáva týždeň na potulky. Aké máte plány a na čo sa ešte tešíte?

Prišli sme do dejiska iba 2 dni pred štartom prvej disciplíny, čo nebolo úplne ideálne a nestihli sme sa aklimatizovať a niektorí sme mali aj menšie zdravotné problémy. Ale nemohli sme si dovoliť prísť napríklad o týždeň skôr ako niektoré posádky. Aj čo sa týka financií aj školských povinností, kedže sme ešte študenti. Ale určite sa týmto nechceme vyhovárať.

Cestou domov sa zastavíme v Buenos Aires, kde si po pretekoch chceme oddýchnuť aj fyzicky aj psychicky a spoznať miestnu kultúru a mesto.

Ďakujeme sponzorom a všetkým ľuďom, čo nám držali palce.


Sponzori:

Espirit Software Solutions, s.r.o.
S P I R I T – informačné systémy, a.s.Prečítané 80 x.