Downriver Finish, Citarik River, Indonesia

Stalo sa to, čo sme aj ste všetci čakali – obhájili sme celkové 3. miesto, vybojovali bronz v slalome a v maratónskej disciplíne sme si fantasticky užili rieku Citarik, zdolali jej technické nástrahy a v dramatickej jazde vypádlovali striebro.

Downriver Finish, Citarik River, Indonesia
Downriver Finish, Citarik River, Indonesia

Naša cesta na majstrovstvá sveta odštartovala v novembri tohto roku. Vycestovali sme na západ indonézskeho ostrova Jawa do oblasti Sukabumi. Po minuloročnom úspechu v Brazílii sme mali zodpovednú úlohu obhájiť medajlové úspechy a zabojovať o vyššie priečky.

Silná domáca podpora na nás čakala aj hneď po príchode, ambasádor Michal Slivovič s pani manželkou pre náš tím pripravili milé privítanie na slovenskej pôde v Jakarte. Odtiaľ naše kroky smerovali priamo do dejiska šampionátu.

Ambasádor Michal Slivovič a Slovak Rafters.
Ambasádor Michal Slivovič a Slovak Rafters.

Adaptácia na miestne pomery pre nás nepriniesla žiadne prekvapenie, tréningy a vzťahy s usporiadateľmi boli spočiatku chaotické a samozrejme sme si preskákali úvodné žalúdočné a črevné problémy. Kým sa však začali ostré tréningy a súťažné jazdy mali sme aklimatizáciu zvládnutú na jedničku a rieku niekoľko krát najazdenú pri rôznych stavoch.

Napriek výhode viacerých tréningov a včasnej aklimatizácii nám prvý deň nevyšiel podľa predstáv, v prvej disciplíne – šprinte sme skončili na piatom mieste. O niečo nádejnejšie vyzeral v prvý deň pretekov náš štart v Head To Head, kde sme v prvej jazde vyradili Turecko, avšak v ďalších jazdách sme dostali na frak a skončili sme o stupienok lepšie – na štvrtom mieste.

 

Sprint, WRC 2015 Indonesia
Sprint, WRC 2015 Indonesia

V našej najsilnejšej disciplíne, ktorou je slalom, sme hneď v prvom kole vyjazdili tretie miesto, ktoré nám už nik nevyfúkol. Hoci naša ambícia bola vyššia, zisk bronzovej medajly a pozícia na stupňoch víťazov rozhodne zlepšila náladu v tíme a domov sme mohli poslať prvé dobré správy, ktoré sa objavili aj v tlačových agentúrach.

Bronze medal from Slalom, WRC Indonesia 2015
Bronze medal from Slalom, WRC Indonesia 2015

Do posledného dňa pretekov vstupujeme v druhej skupine, štart našej kategórie je rozdelený na dve skupiny, v prvej najlepšie umiestnené tímy Indonézie, U.K. a Ruska, v druhej len my a Turecko. To, že to v prvej skupine riadne vrelo si môžete pozrieť aj na nasledujúcom videu, asi v tretine preteku vedúci tím Indonézie spravil technickú chybu.

Po ceste do cieľa maratónu sme dokonca predbehli tím U.K. a dotiahli sa na tím Indonézie, keďže sme štartovali 4 minúty po nich, bolo nám jasné, že máme medajlu.

V celkovom hodnotení sme sa napokon umiestnili na 3. mieste, rovnako ako pred rokom v Brazílii, priviezli sme však domov o jeden vzácny kov naviac – striebro z maratónu.

Emócie v rafte po pretnutí maratónskej ceľovej fotobunky
Emócie v rafte po pretnutí maratónskej cieľovej fotobunky

Naše ambície sa naplnili a so ziskom 3 medajlí sme sa zároveň stali „najmedajlovejší“ slovenský tím, jedinú ďalšiu medajlu získal iba ženský tím Mistral Slovakia – zlato v slalome. Splnili sa naše túžby, ukázali sme čo v nás je, dokázali sme obhájiť titul a potvrdiť náš rast, potešili našich priaznivcov a rodiny a zaslúžili si získanú finančnú podporu našich sponzorov ESET, Pantheon a BL Consulting.

Ďakujeme!Prečítané 394 x.