Bronz na ME v Slovinsku

Už pár sezón sa vám prihovárame aj s heslom „Ideme hore!“. Na ME v slovinskom Tacene sme vybojovali bronzovú medajlu zo slalomu. Tento rok premiérovo v o kategóriu náročnejšej skupine do 23 rokov. 

ME2016_Bronz_slalom

Zvykli ste si, že nosíme domov medajle? Aj my.

Hneď na začiatok však musíme povedať, že od tohto roku hráme inú ligu. Podarilo sa nám pár husárskych kúskov v príprave na ME a do slovinskej Straže, kde bol hlavný stan ME sme vycestovali s očakavaniami dobrých výsledkov.

Prvý pretekový deň nám nevyšiel, neskrývali sme naše sklamanie zo šprintu a nevyšla nám ani prvá jazda v Head To Head čo pre nás znamenalo zlé umiestnenie.

Husársky kúsok a veľké nádeje v slalome

V Tacene sme jazdili tento rok už druhý krát. Pred mesiacom, keď sa konal pretek európskeho pohára, zadaril sa nám kúsok za ktorý nás obdivovali všetky tímy – ako jediní sme vtedy zajazdili v ťažkej slalomovej trati čistú jazdu a vyhrali sme v open kategórii – čiže medzi mužmi. Jazdu si môžete pozrieť na veľmi amatérskom ale o to veselšom videu na Youtube.

Bronz z ME

Ak sa niekedy zadarí husársky kúsok, je to paráda, avšak nám narástla na pleciach aj ťažoba, s ktorou sa ešte učíme vyrovnávať – úloha favorita a tlak veľkých očakávaní. Aj v tejto disciplíne sme mali „nervy“ až do poslednej chvíle, podarilo sa nám zachytiť na video chybu súpera a tak sa tréner rozhodol podať protest, ktorý by nás mohol posunúť na druhé miesto. Zostali sme tretí, aj tak dobre.

Celkovo 5. miesto

V celkovom hodnotení ME sme po sčítaní výsledkov všetkých disciplín získali 675 bodov čo znamenalo celkové 5. miesto. Výsledky si môžete pozrieť tu: ERC2016-Overall-Results

Epilóg

Najviacej medajlí za Slovensko doniesli ženy v kategórii masters, celkovo 4 zlaté a jedna strieborná, hoci štartovali len v konkurencii s ruskami, určite ich to povzbudilo v ich ambíciách ísť na majstrovstvá sveta. Na ME sa ďalším slovenským tímom v kategórii Open muži a U19 muži nepodarilo vyjazdiť žiadne medajlové umiestnenie.

Pre nás preteky boli veľkou výzvou a novým poznaním v novom leveli do 23 rokov. Domov ideme aspoň s jednou medajlou, chceli sme viac ale nemusíme byť sklamaní, nosíme medajle a poctivo makáme na našej ceste hore.

Ďakujeme všetkým za podporu, fandenie, lajky, čokolády, pizzu a tešíme sa na ďalší pretek. Zostaňte s nami!

 

 

)i(Prečítané 199 x.